Milyen érdekes lenne, ha egész Magyarország így működne:
Félhomályban ilyesmiről merengenek a bölcsészek. A fenti polgármester kivételesen lucidus elme.
*
Na, most jól le lettem szúrva, hogy minek vagyok olyan közlékeny. Nem tudom. Élőben is hamar teremtek kapcsolatot. A neten se beszélek másképpen, mégis, talán a végtelenség szabadít fel. Nincsenek könnyen átlátható korlátok. Egy fintor annak az arcán, akivel beszélek, a szemének valamilyen mozdulata, mindenféle apróság figyelmeztet. A neten ez nem működik. Mégis, úgy gondoltam, ha nem bántok senkit, engem sem érhet semmi vész. Nagyon tévedsz, mondta a ház ura, és méltósággal távozott.
*
Van sok minden a Vatikánban, ami a látogató számára nem hozzáférhető:
Elképesztő, milyen értékeket őriznek a legmodernebb módszerekkel. A cikkben írják: „A vatikáni intézmény széleskörű tanulmányt végzett a dokumentumok megőrzését szolgáló lehetőségek között, és egyértelműen a NASA által használt digitális rendszer mellett döntött, amely a leginkább alkalmas a könyvtárban őrzött értékes dokumentumok leltározására. A választással kapcsolatban a koordinátor kifejtette: ez az egyetlen olyan rendszer, amely 45 éve használatban van a világon, továbbá ingyenes és modifikálható. Természetesen a döntés nagy érdeklődést és csodálkozást váltott ki, amely remélhetőleg építőleg hat a kulturális javak megőrzésének területén.”
*
Még egy részlet ugyanebből a Magyar Kurírból:
A részecskét a ma 83 éves skót fizikusról, Higgsről nevezték el, aki elméletében már 1964-ben feltételezte létezését. Ledermann Nobel-díjas fizikus „isteni részecskének” nevezte, hogy kiemelje a felfedezés jelentőségét.
A genfi központ igazgatója, Rolf Heuer történelmi eseménynek mondta a részecske azonosítását. A Higgs-bozon a fizika standard modelljének eddig hiányzott láncszeme. A tudósok szerint az univerzumban mindenütt jelenlevő Higgs-részecskék láthatatlan energiamezőt teremtenek, amely a többi anyagi részecskének tömeget adva, lehetővé teszi, hogy azok nagyobb egységeket – molekulákat vagy éppen égitesteket – alkossanak. A szubatomi részecske megmagyarázhatja, hogy miért van egyes részecskéknek tömegük, míg másoknak, pl. a fény kvantumának, a fotonnak nincs.
Végre akadt valaki a magyar sajtóban, aki tömören és közérthetően megmondja, mit értsünk „isteni részecskén”.
A svájci hadronütköztetőben le is kottázták a részecske hangját:
*
Most egy kis természetrajz:
Július 11.
Mintha valami titkos összefüggés lenne a Dunában megtalált francia egyetemista lány halálával:
Július 13.
Híre érkezett, hogy mától a siófoki strandon is lehet könyvtárba járni:
„Kedves Kollégák!Szeretném figyelmükbe ajánlani könyvtárunk új, nyári programját:Idén nyáron is lesz Strandkönyvtár a siófoki Nagystrandon!Szeretettel várjuk az érdeklődőket, nyaralókat, strandolókat a Beach Club-on, 2012. július 13. – augusztus 21. között.Nyitás: 2012. július 13. 13.00!”
Éjjel meg ugyancsak Siófokon három rendőrt megvert egy banda a korzón sétálgatók szeme láttára. Senki nem lépett közbe, később jöttek a kommandósok.